Wybieramy idealne panele do nowego mieszkania – na co zwracać uwagę?

Panele laminowane są bardzo często wybierane przez osoby, które cenią zarówno elegancję, jak i funkcjonalność. Warstwą wierzchnią w takich panelach jest specjalny laminat, który jest trudny do uszkodzenia i łatwy w czyszczeniu. Jakie panele laminowane wybrać? Czym kierować się podczas zakupu? 

Poznaj główne zalety paneli laminowanych 

Największą zaletą paneli laminowanych jest odporność na wilgoć, poza tym są one stosunkowo grube, ale też łatwo układają się na podłodze. To znacznie ułatwia montaż, który można wykonać samodzielnie, nawet gdy ktoś nie miał styczność z takimi panelami – wystarczy skorzystać z profesjonalnego poradnika. 

Panele muszą być łączone krawędziami. Nie można ich przybijać do podłoża. Ponadto panele laminowane są bardzo akustyczne, jednak układając pod nimi specjalną matę wygłuszającą, można osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Warto wspomnieć, że panele tego typu nie należą do najdroższych, cechują się długą żywotnością, a pokryta nimi posadzka prezentuje się dzięki nim naprawdę świetnie. 

Dlaczego warto zainwestować w panele laminowane?

Niska cena w połączeniu z wysoką żywotnością sprawia, że inwestycja w panele laminowane jest jak najbardziej opłacalna. Warto dodać, że po ułożeniu paneli na posadzce można z niej od razu korzystać. Oprócz tego laminowana wersja paneli jest odporna na:

  • zaplamienia,
  • zarysowania,
  • ścieranie,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • negatywne działanie środków chemicznych.

Panele laminowane sprawdzą się zwłaszcza w domach, w których przebywają dzieci lubiące bawić się na podłodze swoimi zabawkami lub też zwierzęta. Do wyboru mamy wiele kolorów oraz wzorów, dlatego dopasowanie ich do stylu pomieszczenia nie będzie stanowiło żadnego wyzwania. 

Jak wybrać panele laminowane?

Ostateczny wybór konkretnych paneli laminowanych nie musi jednak należeć do najprostszych czynności, dlatego lepiej skorzystać z pomocy doświadczonego sprzedawcy lub projektanta wnętrz. Warto zdecydować się na wzory typu heban czy dąb, bo są one bardzo uniwersalne i znajdą zastosowanie w wielu różnych pomieszczeniach. Zdecydowana większość paneli z tej grupy jest przystosowana do ogrzewania podłogowego, dlatego wykonanie takich kombinacji wcale nie jest trudne dla specjalistów branżowych. 

Wybór mamy ogromny, ale trzeba trzymać się jednej zasady – panele powinny jednak pasować kolorem do ścian występujących w salonie, czy w innym pomieszczeniu, zależnie od tego, gdzie chce się je konkretnie położyć w domu. Są one odporne na działanie wody, więc bez problemów można je czyścić i pielęgnować, nawet codziennie. Wzorów może być bardzo dużo, to nie tylko deski, ale też pasy czy też płytki. Na pewno sprawdzą się w każdym mieszkaniu, zarówno tym zaaranżowanym na sposób tradycyjny, jak i zdecydowanie bardziej nowoczesny. 

Dodaj komentarz