Urządzanie sypialni w nowym mieszkaniu – o czym warto pamiętać?

Układanie mebli to jedna z najważniejszych części w aranżacji wnętrz. To nie znaczy, że najlepiej zostawić to profesjonalistom. Każdy może zaprojektować swoją własną idealną przestrzeń, jednak zawsze warto wykorzystywać sprawdzone metody. W rzeczywistości należy mieć je na względzie już podczas zakupu mieszkania.

 

Zacznij od rzeczy niezbędnych w mieszkaniu

Jest to szczególnie ważne w małych mieszkaniach, gdy nie ma zbyt dużo dodatkowej przestrzeni – podkreślają eksperci z mieszkania.inter-bud.pl. Podczas zakupu nowego mieszkania puste pokoje zawsze wydają się ogromne, jednak już w momencie meblowania zaczyna się zauważać każdy brakujący centymetr kwadratowy. Zanim więc przeniesiemy do sypialni ozdobne stoliki i inne dekoracje, skupmy się na tym, co najważniejsze – na łóżku i szafie.

Rozrysuj ułożenie mebli w nowym mieszkaniu

układ mebli w mieszkaniuDobrym pomysłem jest eksperymentowanie z różnymi aranżacjami na papierze, zanim na dobre urządzimy sypialnie. W ten sposób możemy wyeliminować niektóre opcje, które nie zadziałają bez potencjalnego drapania podłogi lub ścian podczas wielokrotnego przesuwania komody.

Zmierzmy największe przedmioty (łóżko, półki itp.), a następnie postarajmy się przenieść to wszystko na kartkę. Nie trzeba być mistrzem rysowania, wystarczy najprostszy szkic aby zauważyć, że np. potrzebujemy 50 cm odstępu między szafą a parapetem, gdyż w przeciwnym razie nie otworzymy drzwi.

Przeczytaj też:  Nowe mieszkania

Zadbaj o funkcjonalność układu mieszkania

Zastanawiając się, jak uporządkować meble w nowej sypialni, pomyślmy o swoim stylu życia. To może naprawdę wpłynąć na to, gdzie powinny stać wszystkie sprzęty. Na przykład, jeśli mamy tendencję do oglądania telewizji w łóżku, warto znaleźć układ, który umożliwi taki odpoczynek. Z kolei jeśli posiadamy spektakularną kolekcję ubrań, to może warto zdecydować się na ogromną szafę kosztem komody czy toaletki.

Nie bój się eksperymentować

Istnieje wiele wskazówek, jeśli chodzi o sposób układania mebli, ale nie ma niewłaściwego sposobu zaprojektowania układu sypialni. Jeśli nasze łóżko kończy się pod oknem, a komoda musi stać bezpośrednio obok, to jest w porządku. Po prostu sprawdźmy, co działa najlepiej dla nas i naszej przestrzeni.

Dodaj komentarz