Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania?

Własne mieszkanie, to marzenie wielu osób. Czym się kierować przy zakupie własnego lokum żeby nie popełnić poważnego błędu? Oto garść praktycznych porad.

 

Gdzie i za ile…

Lokalizacja to jedno z najważniejszych kryteriów. Znacznie wpływa na cenę mieszkania. Ale nie tylko… Chcąc kupić nowe mieszkanie, wprost od dewelopera musimy liczyć się z tym, że dostępne będą lokale zazwyczaj na obrzeżach wielkich miast. A to dlatego, że centrum i jego okolice są już gęsto zabudowane. A zatem ciężko znaleźć tam wolną działkę budowaną. Jeżeli chcemy mieszkać w  środku miasta zdecydowanie łatwiej nam będzie znaleźć mieszkanie z drugiej ręki.

Lokalizacja mieszkania tez znacząco wpływa na jego cenę.

 

Metraż i remont

Druga ważna sprawa  to metraż. Każdy metr mieszkania kosztuje i to nie mało… Musimy się zastanowić jak wiele miejsca potrzebujemy my i nasza rodzina. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi singlami, to zapewne  nie potrzepujemy ogromnej ilości miejsca. Z drugiej strony musimy wziąć też pod uwagę. że  w ciągu kilku lat nasza sytuacja życiowa może się diametralnie zmienić. Znajdziemy partnera życiowego i nasza rodzina się powiększy…

Przeczytaj też:  Nowe mieszkania w krakowie

Niektórzy, aby zaoszczędzić szukają mieszkań do remontu… Takie mieszkania są tańsze niż te od dewelopera. Ale musimy też do kosztów zakupu mieszkania doliczyć koszty materiałów takich, jak panele czy płytki…. Do tego dochodzi koszt zatrudnienia ekipy remontowej. A jeśli chcemy wszystkie prace wykonać samemu, to warto wycenić nasz czas… A tego zazwyczaj mamy zdecydowanie za mało.

Szczegóły znajdziesz na: http://www.mieszkania.inter-bud.pl/

Dodaj komentarz