Mieszkania – nowe czy z świeżego rynku wtórnego. Lepiej nowe mieszkanie czy na już sprawdzonym osiedlu?

Na rynku nieruchomości w Krakowie znaleźć można bardzo wiele różnorodnych rozwiązań i propozycji. Przede wszystkim oferty mieszkań różnicują się na te, które pochodzą z rynku wtórnego oraz te całkiem nowe. Osób zainteresowanych oboma wariantami jest bardzo wiele, ale nie każdy kto szuka mieszkania wie, który wybór będzie dla niego najkorzystniejszy.

2018 – rosnąca oferta mieszkań na rynku nieruchomości

Mieszkania z rynku wtórnego pojawiają się przez cały czas w ofertach biur nieruchomości i nie tylko. Takie rozwiązania cieszą się dość sporą popularnością, gdyż w porównaniu do mieszkań nowych ich cena jest znacznie niższa. Osoby chcące nieco zaoszczędzić na zakupie mieszkania lub takie, które nie mogą otrzymać wysokiego kredytu wybierają właśnie oferty mieszkań, które były już wcześniej używane. Ich zaletą jest to, że znajdują się zazwyczaj na sprawdzonych osiedlach i umożliwiają ludziom zamieszkanie w ulubionych dzielnicach czy nawet takich, w których się wychowali. Takie mieszkania usytuowane są w blokach kilkupiętrowych lub wieżowcach. Ich cena jest dość niska, ale warunki z jakimi trzeba się zmierzyć nie zawsze są fajne.

Zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

W przypadku mieszkań nowych właściciel mieszkania wchodzi do świeżego i pustego mieszkania, które od początku do końca można aranżować według swoich wizji. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego należy liczyć się z tym, że pomieszczenia są już urządzone według czyjegoś gustu. Oczywiście można przeprowadzić generalny remont jednak to znacznie zwiększa koszt, więc finalnie cena mieszkania wzrasta nawet kilkukrotnie. Zupełnie nowe mieszkania w mieście nie wymagają przeprowadzania prac remontowych, a jedynie należy je urządzić. Nie ma tu mowy o zrywaniu płytek, podłóg czy też wymianie okablowania i instalacji. W takich lokalach wszystko jest nowe i sprawne.

Przeczytaj też:  Wybieramy kabinę prysznicową do Twojej łazienki

Oszczędzanie na cenie mieszkania może być niepłacalne

Rozważając zakup mieszkania używanego należy poważnie zastanowić się nad zaletami i wadami takiego rozwiązania. Oszczędność pieniędzy jest tutaj pozorna, gdyż tak naprawdę najczęściej do ceny mieszkania należy doliczyć koszt generalnego remontu. Nowe osiedla mieszkaniowe w Krakowie oferują natomiast nieużywane mieszkania, których cena jest nieco wyższa. Jednak położone są one w innych dzielnicach niż te, gdzie można dostać mieszkania używane. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, a także określić swoje wymagania i potrzeby – wtedy podejmiemy słuszną decyzję.

 

Dodaj komentarz