Małe mieszkanie w bloku – sprytne sposoby na to, aby wyglądało na większe

Stare boki, budownictwo mieszkań i osiedli mieszkalnych, często wpływa na komfort życia i mieszkania. Wiele przedsiębiorstw tworzy małe i zacienione mieszkania, które utrudniają funkcjonowanie, jak również powodują ścisk i natłok. Rozwiązania takie dają możliwość zakupu mieszkania za mniejszą cenę, jak również pozwalają nabyć powierzchnie przeznaczona dla jednej osoby bądź pary. Czy istnieją sposoby na wizualne zwiększenie powierzchni? Oraz jak urządzać wnętrze by pomieszczenie wyglądało na większe? Istnieje kilka sposobów, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne.

Podłogi

Podłogi stanowią bardzo ważny element wystroju mieszkania. Dzięki ich strukturze czy kolorowi możliwe jest nadanie pomieszczeniu charakteru, jak również wyznaczenie stref mieszkalnych. Aby skutecznie powiększyć optycznie wnętrze należy zastosować jednolite podłogi w całym mieszkaniu.  Niewydzielone zakątki, jednokolorowa podłoga o tej samej strukturze, powiększy obiekt, jak również sprawi wrażenie przedłużenia poszczególnych pomieszczeń.

Drzwi

Kolejnym elementem mającym wpływ na wygląd mieszkania są drzwi. Małe mieszkania powinny być jak najbardziej otwarte, a wydzielone powierzchnie, nie mogą być ograniczone drzwiami. Możliwe jest zastosowanie parawanów, przesuwnych ścian lub pozostawienie dużych nieograniczonych przestrzeni oddzielających pokoje.

Przeczytaj też:  Urządzanie sypialni w nowym mieszkaniu - o czym warto pamiętać?

Kolor ścian i mebli

Ściany, sufity oraz inne powierzchnie, znajdujące się w niewielkim mieszkaniu, powinny być jak najbardziej rozjaśnione. Białe farby, jasne meble oraz stonowana glazura, pozwolą skutecznie powiększyć powierzchnię. Aby dodać mieszkaniu charakteru możliwe jest zastosowanie ciemniejszych i odznaczających się dodatków.

Meble i inne akcesoria

Niewielkie mieszkania powinny posiać małe i funkcjonalne meble. Stawanie dużych gabarytów zaciemni pomieszczenie, jak również stworzy wnętrze ciasnym i zagraconym. Nadmierne nagromadzenie dodatków, również negatywnie wpłynie na efekt wizualny mieszkania.

Nawet naprawdę małe mieszkania, z ograniczona powierzchnią, mogą stać się wizualnie większe oraz bardziej funkcjonalne i komfortowe Kilka trików zastosowanych podczas aranżacji skutecznie powiększy wizualnie powierzchnię mieszkania.

Dodaj komentarz