Jak zorganizować szafę na bieliznę?

W wielu domach jest tylko jedna główna szafka na bieliznę – co czyni ją taką pewnego stylu bałaganiarską szufladą dla całego domu. Jej użyteczność to nie tylko przechowywanie pościeli i artykułów łazienkowych typu ręczniki, ale także często papieru do pakowania, elektroniki, materiałów rzemieślniczych i wielu innych rzeczy, które nie wiadomo gdzie umieścić. 

Niestety powoduje to, że ta przestrzeń jest zagracona i szybko dochodzi do sytuacji, w której trudno w niej znaleźć w danej chwili to, czego potrzebujesz. Jednak poświęcenie odrobiny czasu na stworzenie uporządkowanej szafy na pościel może w rzeczywistości zaoszczędzić czas i stres w dłuższej perspektywie.

Jeśli Twoja szafka lub szafa stały się niemożliwe do zarządzania, być może nadszedł czas, aby użyć tych schowków i zorganizować je tak, aby przekształcić tę przestrzeń w przyjazną dla użytkownika część domu.

Organizacja szafy wg zapotrzebowania

Na początek ogranicz to, co przechowujesz w swojej szafie na bieliznę. Jeśli masz mało miejsca w szafce, musisz bardziej wybierać, co tam przechowujesz. Spróbuj ograniczyć się do trzech zestawów prześcieradeł na łóżko i zaledwie trzech zestawów ręczników i myjek na osobę – to już sporo ułatwi.

Musisz też usunąć stamtąd stare zestawy pościeli, zwłaszcza jeśli niedawno kupiłeś nowe. Oprzyj się pokusie gromadzenia dodatków na wszelki wypadek i już zrobi się w szafie nieco bardziej przejrzyście. Aby zwolnić jeszcze więcej miejsca, przenieś przedmioty do pomieszczeń, w których będą najczęściej używane, takie jak serwetki i obrusy w kuchni i prześcieradła w pokoju gościnnym.

Regulowane półki

Dodaj regulowane półki do bielizny w szafie – doda to w jednym momencie bardzo przydatną funkcję organizującą całą przestrzeń, którą docenisz już po pierwszym dniu od ich założenia. Dzięki takiej funkcji nawet w małym mieszkaniu znajdzie się wystarczająco dużo miejsca na takie akcesoria.

Dodaj komentarz