Inwestycje w nieruchomości

Coraz większa popularnością wśród ludzi, którzy mają odłożoną pewną sumę pieniędzy na inwestycje jest kupowanie nieruchomości. Jest o wiele lepszy od bankowych lokat sposób lokowania pieniędzy z kilku powodów.
Przede wszystkim, gdy odpowiednio wybierze się miejsce apartamentowca czy bloku w którym chce się kupić jakieś mieszkanie lub lokal użytkowy, można oczekiwać po pewnym czasie znacznego wzrostu wartości lokum. Oczywiście dużo zależy tez od ogólnej koniunktury w Polsce, jednak z reguły przy odpowiednim wyborze lokalizacji, cena będzie powoli wzrastać. Po okresie na przykład kilku lat można sprzedając mieszkanie na czysto zarobić kilkanaście procent włożonego kapitału.

Czy kupować nieruchomości z drugiej ręki czy mieszkanie deweloperskie w nowych obiektach? To już zależy od okoliczności. Czasem lepiej wyjdzie się na kupnie starego mieszkania w kamienicy w śródmieściu, bo na przykład w okolicy powstanie piękny park albo atrakcyjne usługi. Trzeba dobrze przyjrzeć się okolicy interesującej Cię nieruchomości i potencjałowi, który w niej może drzemać w przyszłości.

Przeczytaj też:  Nowe mieszkania Kraków

sunny-room-in-old-apartment

Świetnym pomysłem jest wynajmowanie komuś kupionych nieruchomości. Dzięki temu osiągając dochód pasywny z czynszu w niedługi czas może się okazać że inwestycja całkowicie Ci się zwróci, a nawet sporo zarobisz. Nie da się ukryć, że wyposażone i wykończone mieszkanie w Krakowie czy w Warszawie jest dość chodliwym towarem na rynku. Grzechem jest nie skorzystać z możliwości wynajmu kupionego lokum ludziom przyjeżdżającym do dużych miast w celach zarobkowych, bądź studiować. Tym bardziej jeżeli uprzednio przemyślisz jego lokalizację. Być może akurat Twoje mieszkanie jest blisko jakiegoś kampusu albo zakładu pracy.

 

źródło: http://www.inter-bud.pl/

 

One Response to Inwestycje w nieruchomości

  1. Mirek pisze:

    Niczego sobie 🙂

Dodaj komentarz