Jak wybrać dewelopera?

Kupno mieszkania to złożona procedura, dlatego musisz dołożyć wszelkich starań, by w jej trakcie nie napotkać na żadne problemy. Niekiedy jednak to nie z Twojej, a z winy dewelopera, transakcja okazuje się pasmem niepowodzeń, a nieruchomość, która miała być wspaniałą inwestycją, zaczyna niszczeć po kilku latach. Aby tego uniknąć, wybierz właściwego dewelopera. Jak?

 

 

  • Jeśli coś jest zbyt dobre, to nie może być prawdziwe

 

budynek mieszkalny

Nowe mieszkanie, czy dom – musi być wybudowany przez wiarygodną firmę

Wystrzegaj się deweloperów, którzy mają aż zbyt dobre warunki współpracy. Przeważnie takie firmy oferują bardzo atrakcyjne ceny, ich pracownicy są niezwykle mili, a obiecywane korzyści ogromne. Rynek nieruchomości, choć przeżywa pewne wzloty i upadki, jest dość stałą branżą, więc rażące zaniżanie stawek nie może świadczyć o niczym dobrym – np. w budowie wykorzystano słabej jakości materiały, teren powoduje problemy prawne, firma chce jak najszybciej spłacić swoje długi. Jeśli więc jakaś oferta wydaje Ci się zbyt „promocyjna”, to przyjrzyj się jej dokładnie.

 

Przeczytaj też:  Jak zorganizować szafę na bieliznę?

 

  • Opinie nie biorą się znikąd

 

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dewelopera, to odpowiedź jest bliżej, niż myślisz – sprawdź opinie innych klientów. Czytając masę niepochlebnych komentarzy o konkretnym deweloperze można dojść do wniosku, że to niemożliwe, by ktoś cieszył się aż tak złą sławą. Jednak w zdecydowanej większości to właśnie jakieś nieprzyjemne sytuacje stoją za tym, że dana firma nie budzi zaufania. Aczkolwiek uważaj na czarny PR – ten w branży budowalnej nadal niestety ma się całkiem dobrze, więc naucz się odróżniać prawdziwe komentarze od tych kupionych.

 

Dodaj komentarz