Jak przygotować wystrój domu na zimę?

Co roku, wraz z zimą nadchodzą ponure dni, z subtelnymi promieniami słońca, rozpraszającymi się tu i tam po pokojach. Chociaż nie masz żadnej kontroli nad pogodą, z pewnością możesz coś zrobić z zimowym wystrojem, aby rozjaśnić swoje mieszkanie i poprawić nastrój. Poniżej znajduje się kilka porad i wskazówek, jak udekorować swój dom na sezon zimowy.

Wskazówka #1 postaw na jasne kolory i miękkie dodatki

Najprostszym, a jednocześnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów na dodanie ciepła do każdego wnętrza domu jest użycie jasnych i odważnych odcieni. Wybierz swoje ulubione jasne kolory, nie więcej niż dwa, i używaj ich w każdej przestrzeni w domu. Słowo ostrzeżenia – nie przesadzaj z kolorami. Możesz użyć ich na pojedynczej ścianie w pokoju lub w formie wzorów.

Firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz zdecydowanie polecają kupowanie miękkich tekstur do domu w miesiącach zimowych. Wybierz bujne dywany do sypialni i wiele poduszek tu i tam. W ten sposób wniesiesz wiele koloru i ciepła do przestrzeni. Wygodne w obsłudze i przyjazne dla kieszeni, te miękkie dodatki mogą ożywić Twój dom w czasie nudnych, zimowych miesięcy.

Przeczytaj też:  Wybieramy idealne mieszkanie

Wskazówka #2 wprowadź więcej światła

Światło czyni cuda! Światło, jak wszyscy wiemy, jest natychmiastowym sposobem na zmianę nastroju. Możesz z niego skutecznie korzystać w zimowym stylu i to naprawdę na różne sposoby. Po pierwsze, zastosuj odblaskowe, błyszczące elementy metalowe w swojej przestrzeni. Ich powierzchnie odbijają światło i natychmiast rozjaśniają wnętrze całego domu.

W przypadku wszelkich lamp – szczególnie lamp sufitowych wybierz kolorowe oprawy szklane. Te również bardzo mocno przyczynią się do właściwego i jakże pożądanego w te ciemne, zimowe dni – dobrego oświetlenia przestrzeni. Oczywiście też przyczynia się do poprawienia nastroju domowników.

Dodaj komentarz